הדברת תיקנים - תלתן

הדברת תיקנים

תיקנים

התיקן הוא אחד המזיקים הידועים ביותר לשמצה, הוא גורם בין היתר לצרחות בטון גבוה, נעליים מתעופפות ותחושת גועל… אך מעבר לתזמון גרוע ויכולת תעופה מעוררת סלידה, התיקן מגיע אל ביתכם ממערכות הביוב, ונושא איתו את מיטב הזיהומים המגיעים משם. התיקן מטייל במטבח, על משטחי העבודה ועל האוכל שלנו ושם גם מטיל את צואתו.


תיקנים הינם חיה עמידה ביותר ולכן שיטת ההדברה הכימית הינה היעילה והנפו־
צה ביותר נגדם. הדברה זו כוללת שימוש בקפסולות המתפרקות במגע עם
התיקן ומותירות אותו שכוב על גבו ולבסוף מת.

יש אלפי זנים של תיקנים, אך בבתים ישנם בעיקר שני זנים:
זן ראשון – התיקן האמריקאי הוא הג'וק הגדול והמוכר לכולנו. הוא בדרך כלל נמצא בביובים  ודרכם הוא מגיע אל הבית. הזמן האופטימלי עבורו זה שעות הלילה, ולא בגלל שאתם ישנים… ממש לא, פשוט כי אז אין זרימה של מים בביובים והוא יכול לנוע בחופשיות.

זן שני – התיקן הגרמני, תיקן זה הוא זהוב ויחסית קטן. פחות יימצא בבתים, אלא יותר בשדות או יגיע ממוצרי מזון ארוזים.

אופן הביצוע של הדברת תיקנים

הדברת התיקנים הנפוצה ביותר הינה בשיטה הכימית. הדברה זו כוללת שימוש בקפסולות עם חומרים זרחניים אורגניים המכילים גז עצבים. כאשר התיקן בא במגע עם הקפסולה היא מתפרקת והוא נותר שכוב על גבו חסר אונים וללא כוח לזוז, ואין לו ברירה אלא למות. הקפסולות האלו פעילות לתקופה של חצי שנה עד שנה מתאריך ההדברה.

ההדברה של התיקן האמריקאי כוללת ריסוס בכל הדירה ובפתחי הביוב מסביב לבית. ההדברה בתיקן הגרמני תבוצע באופן מאסיבי יותר מאשר בתיקן האמריקאי (יש להוציא את כלי המטבח מן הארונות, כי ארונות אלו ירוססו באופן יסודי).
כפי שניתן להבין כאן אין מקום לחובבנים.

צרו עמנו קשר עוד היום לייעוץ, אבחון או טיפול מניעתי בנושא תיקנים 6783*

חשוב לנו שתדעו, הפרטים הנ"ל הינם לצורך התקשרות בלבד, איננו עושים בהם כל שימוש ואנו תומכים במאבק נגד ספאם
גלילה למעלה
דילוג לתוכן