הדברת תהלוכן האורן - תלתן

הדברת תהלוכן האורן

תהלוכן האורן

המגע עם הזחל עלול לעורר תגובה אלרגית חריפה לבני אדם ולחיות מחמד אם לא מטפלים בה בזמן ולכן זמני האיתור והטיפול הינם קריטיים. 

תהלוכן האורן המוכר גם בשם "טוואי התהלוכה", הוא סוג של עש ממשפחת התהלוכניים שבסדרת הפרפראים, הוא נפוץ בכל ארצות אגן הים התיכון על מיני אורן שונים. הזחלים טווים קורים ומכאן שמם השני והם מסבים נזק לעצי האורן, בעיקר לעצים הצעירים ומסוכנים במגע עם בני האדם.

המגע עם הזחל עלול לעורר תגובה אלרגית חריפה לבני אדם ולחיות מחמד אם לא מטפלים בה בזמן, זו הסיבה שבעת טיול/לינה בשטח/מעבר/ישיבה ליד ריכוז של עצי אורן יש להימנע מכל קירבה לזחלים אשר שערותיהן נושאות את הארס ומפיצות אותו במגע.
סיכון נוסף מלבד תגובה אלרגית בעור הינו חשיפה לרירית העיניים, שעלולה לגרום נזק חמור לקרנית. סכנה נוספת הינה חדירה של השערות למערכות הנשימה שעלולות לגרום לקוצר נשימה, שיעול והקאות.

הצלחת הטיפול ומניעת המפגע מותנית באיתור הנגיעות במועד וסיום הפעולה כל עוד הזחלים עדיין צעירים

זמני הטיפול וההדברה קבועים על פי מחזור חייו של התהלוכן:
העשים הבוגרים מגיחים בסוף אוגוסט תחילת ספטמבר. צבעם נע בין אפור- חום לקרם חיוור, הם בעלי מחושים מנוצים, הנקבה גדולה יחסית בעלת מוטת כנפיים של 35-48 מ"מ, מטילה בחודשים ספטמבר אוקטובר כ 200- ביצים בשכבה אחת סביב מחטי עץ האורן ולאחר 6 שבועות הזחלים הראשונים בוקעים, מתקהלים ומתחילים לטוות קורים.

גוף הזחל מכוסה בשערות המכילות חומר ארסי, הם ניזונים ממחטים של כל סוגי האורנים. בתחילת האביב הם עוזבים את העץ בשיירה (על כן שמם) ומתגלמים באדמה, שם חלה התפתחות של העש הבוגר.

אנו בתלתן שרותי הדברה מנוסים וערוכים לאיתור וטיפול מקיף בבעיית תהלוכן האורן ונשמח לעמוד לרשותכם!

שיטות ההדברה בהן אנו משתמשים מותאמות למספר העצים, צפיפותם וגובהם והן מגוונות:
הדברה מכנית, טיפול כימי, איסוף גלילי הטלה, קיצוץ ענפים נושאי קינים. יש לבצע מעקב אחר ההצלחה של פעולות ההדברה ולבצע טיפולים מתקנים ומשלימים במידת הצורך. כשמדובר באזורים רגישים ובאזורים בהם הייתה קיימת נגיעות בעבר, יש להתארגן מראש לפעולות הדברה מקיפות.

הפתרון המקצועי והיעיל ביותר לפשפש הברונזה- עכשיו כאן, מבית תלתן 6783*, או השאירו פרטים

חשוב לנו שתדעו, הפרטים הנ"ל הינם לצורך התקשרות בלבד, איננו עושים בהם כל שימוש ואנו תומכים במאבק נגד ספאם
גלילה למעלה
דילוג לתוכן