הדברת פשפש הברונזה - תלתן

הדברת פשפש הברונזה

פגיעתו של פשפש הברונזה עלולה להשפיע על הנוף הישראלי המוכר לכולנו – עצי האקליפטוס התפשטותו המהירה גורמת לחלון זמנים מצומצם המאפשר טיפול אפקטיבי במטרד.

פשפש הברונזה הינו מין פולש (חדש יחסית) אשר הצליח לחדור לישראל מאוסטרליה ומאז פוגע אנושות בעצי האקליפטוסים בארץ. הוא ניזון מעצי האקליפטוס וגורם לשינוי בצבע העלים לצבע ברונזה/ אדום/חום ומכאן שמו.
התוצאה יכולה להיות הרסנית ולגרום להזדקנות מוקדמת, דילול הצמרת והפרעות בגדילת העץ. התפשטות מאסיבית של הפשפש עלולה אף להוביל למות העץ.


בישראל תפוצת האקליפטוס גדולה מאוד והם משמשים גם כעצי נוי בפארקים, בערים, בחורשות, יערות, בתים פרטיים, בגנים ובצידי הדרכים, לכן קיים חשש מוחשי להתפשטות מהירה של הפולש שתוצאותיה יהוו פגיעה בנוף המוכר לנו.

מחזור חייו של הפשפש הוא בין חודש לחודש וחצי, גודלו של פשפש בוגר נע בין 2-3.5 מ"מ, צבעו חום ועל חזהו משולש חום כהה. נקבה בוגרת יכולה להטיל כ- 60 ביצים הנמצאות על עלי העץ ועל ענפיו הצעירים, מה שמעיד על קצב התרבות גבוה במיוחד ומכאן על יכולתו של הפשפש לפגוע באוכלוסיית אקליפטוסים שלמות במהירות.

זו גם הסיבה לחשיבותה של הדברה מיידית עם גילויו של הפולש ובשלבי ההתבססות הראשונים שלו על מנת להצליח לעצור את התפשטותו.

ישנה חשיבות מכרעת לחלון הזמנים ולטיפול נכון,
מקצועי ואפקטיבי במטרד על מנת לעצור את התפשטותו

אנו משתמשים בידע ובטכנולוגיה המתקדמים ביותר ומספקים פתרונות מקצועיים ומיידים לטיפול ומניעת נגע הפשפש. הטיפול בעצים הנגועים מבוצע באמצעות חומרי הדברה המוחדרים בהזרקה לגזע העץ, ממש כמו עירוי, כך שיגיעו לעלים וישמידו את המזיק בזמן שהוא ניזון מהם. טיפול נוסף הוא דרך הדברה ביולוגית באמצעות צרעת הטפילית אשר פוגעת בביציו של פשפש הברונזה, אך שיטה זו אינה מיושמת עדיין בישראל.

הפתרון המקצועי והיעיל ביותר לפשפש הברונזה- עכשיו כאן, מבית תלתן 6783*

חשוב לנו שתדעו, הפרטים הנ"ל הינם לצורך התקשרות בלבד, איננו עושים בהם כל שימוש ואנו תומכים במאבק נגד ספאם
גלילה למעלה
דילוג לתוכן