הדברת מכרסמים - תלתן

הדברת מכרסמים

מכרסמים

המכרסמים הנפוצים בארץ הם חולדות ועכברים הנמצאים בתוך בתים/בתי עסק ומחסנים, וכן חולדים אשר עלולים להימצא בגינות ולהסב להן ולצמחיה נזק רב.

מכרסמים עלולים לגרום נזק רב בבית, החל מכרסום מזון וכבלי חשמל וכלה בהשארת צואה ברחבי המטבח והעברת מחלות כגון דבר, כלבת, ועוד…
את בעית המכרסמים ייתכן ותזהו על ידי מפגש לא נעים, מוצרי מזון מכורסמים או שאריות צואה ברחבי הבית.

הכרות עם מכרסמי ארצנו

סוגי המכרסמים הנפוצים בישראל משקלן של החולדות נע בין 150-500 גרם ואורך גופן (ללא זנב) 20-22 ס"מ, משקלם של העכברים נע בין 15-18 גרם ואורכם הממוצע כ 9 ס"מ.

בארץ קיימות 2 סוגי חולדות: חולדת החוף וחולדה מצויה כאשר ניתן להבדיל ביניהם במראה, אלא ובהתנהגות. ההבדל במראה החיצוני – חולדת החוף היא חולדה יותר גדולה אשר חיה בקרבת בני אדם ובאיזור מישור החוף. היא בעלת אוזניים ועיניים קטנות, זנב קצר יחסית ואף פחוס, בעלת כושר שחיה וריצה מצוינים, מקננת במחילות, בורות ביוב ומחסות על פני הקרקע.

החולדה המצויה היא קטנה וחיה בכל רחבי הארץ גם באזורים לא מיושבים ע"י בני אדם, בעלת אוזניים ועיניים גדולות, זנב ארוך כאורך גופה, יכולת טיפוס

וקפיצה מעולים. מקננות בעיקר באזורים גבוהים כגון עצים, דקלים, סבך ענפים ומטפסים, עליות גג ולפעמים גם במחילות על פני הקרקע.

כל החולדות פעילות בעיקר בלילה וחיות במבנה חברתי (משפחות/ קומונות) יכולים למנות מפרטים יחידים למשפחה ועד עשרות פרטים בקן, נקבה יכולה להמליט במשך שנה כ 30- גורים.

תחום המחיה והפעילות בשטחים פתוחים יכול להתפרס בין 2-20 דונם (תלוי – בסוג חולדה), להבדיל מעכברים ששטח המחיה שלהם בין 3-10 מטר.  נקודה למחשבה- בדירה הכי קטנה בתל אביב יכולות לחיות מס' משפחות שונות של עכברים… אז אם פגשתם חולדה היא לא בהכרח שכנה שלכם, אבל אם פגשתם עכבר תדעו שהוא כנראה רק שלכם.

הסכנה ודרכי ההתמודדות עימה

אז מה הם כולם מחפשים אצלנו ? כמו כולנו גם מכרסמים ושאר החיות חייבות מים, מזון ומחסה לצורך קיומן ולכן כמעט בכל מקום בעולם שנמצא אנשים נמצא גם חולדות.

חולדות מעבירות מחלות כגון דבר, כלבת, הנטאווירוס ועוד באמצעות הפרשות, הפרעושים שעליהן וגם בדרך מכנית (החולדה הסתובבה בביוב ועכשיו היא על השיש בלילה).

שיטת הטיפול הנפוצה כיום:
איתור – מציאת המפגע והבנה באיזה מכרסם מדובר.
ניטור – מציאת מקום הקינון ואו מקור חדירת המכרסם למבנה.
הדברה – לרב הטיפול יבוצע ע"י הצבת מלכודות, פיתיונות ורעלים בתיבות האכלה מיועדות לכך. אין ריסוס למכרסמים!

חשוב לציין כי לרב מדובר ברעלים מסוכנים ודורשים לביצוע ההדברה ידע, ניסיון ורישיון הדברה מקצועי של משרד להגנת הסביבה. מומלץ שלא לבצע פעולות עצמיות ולפנות למדביר מוסמך.

לכל מכרסם סוג טיפול שונה ואנו בחברת תלתן יודעים להתאים את הפתרון המיטבי אשר יספק הדברה מהירה ויעילה. 6783*

חשוב לנו שתדעו, הפרטים הנ"ל הינם לצורך התקשרות בלבד, איננו עושים בהם כל שימוש ואנו תומכים במאבק נגד ספאם
גלילה למעלה
דילוג לתוכן