הדברת יתושים - תלתן

הדברת יתושים

יתושים

היתוש הוא אחד המזיקים הנפוצים ביותר בישראל. העקיצות הידועות לשמצה גורמות לגירוד העור ובמקרים מסוימים אף מעבירות מחלות.
לצורך פתרון הבעיה מומלץ לבצע מספר פעולות באופן שוטף, וכמובן לפנות אלינו לעזרה מקצועית.

בארץ ישראל ישנם מספר זני יתושים, ולכל זן מספר מיני משנה. גלגול חיי היתושים הינו מורכב, והוא דומה בין כל המינים – נקבה בוגרת מטילה ביצים במים (1 עד 3 ימים), כאשר הזחלים בוקעים בתוך המים את תחילת ההתפתחות הראשונית הם עוברים במים (עוד 5 עד 7 ימים) והופכים לגלמים, הגלמים יכולים לנוע בתוך המים ולאחר מכן מגיעה שלב הגיחה (1 עד 3 ימים) בו היתוש עובר מחיים במים לחיים ביבשה ומוכן להזדווג.

במהלך כל חייו הבוגרים של היתוש הוא ניזון מסוכרי צמחיה. לעומת זאת הנקבה צריכה גם חלבון לצורך התפתחות הביצים וכאן נוצרת הבעיה. את החלבון הדרוש הנקבה מלקטת בדם חם של בעלי חיים והן של בני אדם. עקיצות נקבת היתוש גורמות לגירוד העור, ועלולות להעביר מחלות.
היתוש הנפוץ בישראל הוא מזן הקולקס, את הביצים של זן זה הנקבה תטיל במי שפכים וביוב. שני זנים נוספים המצויים בארץ הם הנפוליס ואדס, שאת ביציהם הנקבה תטיל אך ורק במים נקיים כגון נחלים או מקווה מים עומדים.


יתוש הנמר האסייתי הוא זן פולש שלא היה בארצנו לפני שנות ה- 2000 . יתוש הנמר האסייתי פעיל רק בשעות היום, והוא טורדן עיקש – נקבה בודדת יכולה לגרום לעקיצות רבות בזמן קצר. יתוש זה מעביר מחלות רבות, המפורסמות ביניהם: קדחת הנילוס וזיקה.

אז מה עושים?

לצורך פתרון הבעיה מומלץ לבצע מספר פעולות בשוטף, וכמובן לפנות לעזרה מקצועית.
חשוב לייבש מקורות מים או להחליף את המים פעמיים בשבוע. זה יסייע לכם לשמור על בית הגידול לא נוח ליתושים, אף על פי שכנראה עדיין יגיעו יתושים שמחפשים ארוחת ערב. לצורך כך לנו יש פתרון עבורכם. גם בשעות הבוקר וגם בשעות הלילה תוכלו ליהנות מישיבה בחצר ושינה שקטה.

ריסוס מקצועי, בחינה וטיפול בשטחי החוץ בצורה קפדנית יבטיחו לכם הנאה מישיבה בחצר ושינה שקטה לאורך כל שעות היממה. 6783*

חשוב לנו שתדעו, הפרטים הנ"ל הינם לצורך התקשרות בלבד, איננו עושים בהם כל שימוש ואנו תומכים במאבק נגד ספאם
גלילה למעלה
דילוג לתוכן