חולדת החוף - תלתן

מידע מקצועי

חולדת החוף

פשוט עכברוש

בארצנו ישנם שני סוגים נפוצים של חולדות: חולדת החוף, הידועה בשמה – עכברוש; והחולדה המצויה, או בשמה השני – חולדת העליות (שם זה ניתן לה על פי נטייתה לגור בעליות גג).

חולדת החוף היא חולדה גדולה, אורך הגוף הממוצע הוא כ- 22 ס"מ, ואורך זנבה כ- 20 ס"מ. צבע פרוותה חום אפור ואין הבדל בין מראה הזכר והנקבה. משקלה נע בין 250 גרם ל-600 גרם. הן באמת גדולות. חולדות החוף מסוגלות לשחות, ואף יש להן קרומי שחייה ברגליים האחוריות. החולדה נמצאת בעיקר באזורי החוף.

חולדת החוף אינה בררנית במזון, בלשון המאטה. מלבד מזון רגיל היא יכולה לאכול משחת שיניים ומשחת נעליים. היא מסוגלת לטרוף בעלי חיים שונים וגם חיות הגדולות ממנה פיזית. במצב בו הן נמצאות בתוך כלוב צר ואינן יכולות לברוח, הן מסוגלות לתקוף ארנבים, חזירים וחיות אחרות שאינן יכולות להגן על עצמן.

חולדת החוף היא חיה שנחשבת לחכמה, ואינה נכנסת בקלות למלכודות. היא יכולה להמליט עד 6 פעמים בשנה, ומגיעה לבגרות בגיל 3 חודשים, כך שקצב ההתרבות הוא מהיר והנזקים שהיא מסוגלת לגרום הם עצומים.

מלבד הנזקים הלא צפויים שהחולדה גורמת למזון ולמשק החי, חולדת החוף מעבירה מחלות מידבקות כמו דבר וטיפוס, ועלולה לנשוך ולפצוע בני אדם.

ניסיונות ללכוד את חולדת החוף במלכודת לא רק עלולים להיכשל, אלא יכולים לגרום לקבלת נשיכה למי שייפתח את המלכודת על מנת לשחררה.

אם גילית עכברוש בביתך או בחצר, יש לוודא שהיצור יעלם משם, לא יגרום נזק ולא ימשיך להתרבות. את זה ניתן לעשות על ידי הזמנת מדביר מקצועי מטעמנו להדברת חולדות.

מעבר לטיפול המיידי בבעיה מומלץ לעשות גם טיפול מונע – כדוגמת מכשיר אלקטרוני המשדר קולות שגורמים אי נוחות רצינית לחולדות, וגורם להם לעזוב מיידית את האזור.

התקשרו עכשיו לקבלת מענה מקצועי ופתרון מיידי לבעיית החולדות בביתכם! 6873*

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

סוגי תיקנים

תיקן אמריקאי תיקן אמריקאי הוא התיקן המוכר והנפוץ ביותר מבין מיני התיקנים החיים בארצנו. גודלו כ- 4.5 ס"מ (לעומת

קרא עוד

דבורים

חיי הדבורים הדבורה מקיימת אורח חיים קבוצתי למדי, הדבורים הפועלות עובדות יחד תחת פיקודה של המלכה להקמת כוורת. כאשר

קרא עוד

הדברת זבובים

זבובים כמטרד רציני זבובים נושאים על גופם מחלות וזיהומים ובעיקר מציקים. האם אתה סובל מכמות גדולה של זבובים באופן

קרא עוד

הדברת עשביה

מרוב עשבים לא רואים את הצמחים?   גם אם מטפלים היטב ומסירים את העשבים העשבייה תחזור לצמוח. אין אפשרות

קרא עוד
גלילה למעלה
דילוג לתוכן