חולדה מצויה - תלתן

מידע מקצועי

חולדה מצויה

איך נדע אם זו חולדה מצויה?

החולדה המצויה הרבה יותר גדולה מעכבר. אורך הגוף של החולדה כ- 17 ס"מ ואורך הזנב כאורך הגוף, יש לה אוזניים שניתן לראות בבירור, משקלה כ- 150 גרם.
צבעה יכול לנוע החל מאפור ועד שחור חום. ישנן גם חולדות עם בטן ששונה בצבעה מן הגוף.
החולדה המצויה אוכלת כל, אך היא מעדיפה מזון ממקור צמחי ובעיקר פירות וירקות. החולדה מסוכנת לאדם מאחר והיא מעבירה את מחלת הדבר ומחלות אחרות.

מהיכן היא הגיעה?

מוצא החולדה המצויה כנראה בהודו ובמזרח הקרוב, והיא מלווה את האדם (כנגד רצונו) כבר שנים בעולם כולו. כמות החולדות המצויות פוחת כאשר חולדת חוף נמצאת באותו אזור.
באירופה לא ניתן לשכוח את מגפת הדבר שהתרחשה בעבר הרחוק עקב התרבותם של חולדות ועכברים במגורי האדם. כיום היא נמצאת במינון רב יותר בארצות לא מפותחות, מאז שהאדם שיפר את דרכי הטיפול בנוכחותה.

התפוצה בארצנו

החולדה המצויה נמצאת בארץ כולה – בכרמל, בחולה, בגליל, בחורשות אורן, במעיינות בנגב, ובחורשות בסיני. במשק חקלאי היא תמצא לרוב בלולים, רפתות ומחסנים. באזורים עירוניים היא תמצא גם בבתים רבי קומות מכוון שאין לה בעיה לטפס על הקירות המחוספסים, או לעלות במדרגות, או לעלות דרך מערכות של צינורות (מעליות, צנרת, מנהרות אוורור וכו').

אורח החיים של החולדה מצויה

הנקבה מגיעה לבגרות מינית בגיל 68 ימים, ואורך חייה בטבע 3 עד 4 שנים. הייחום שלה נמשך 4 – 6 ימים, ההיריון 21 – 22 יום. יתכנו 3 – 6 המלטות בשנה, בכל העונות. 5 – 10 גורים בכל המלטה, ואלו מגיעים לבגרות מינית בגיל 3 חודשים.

לכידת חולדות

אם מצאת חולדה מצויה באזור המחיה שלך יש לך אפשרות לנסות ולתפוס אותה במלכודת ביתית, רק דע לך קודם, שהחולדה זוכרת מצוין. אם משהו יתפספס – כמו בריחה מן המלכודת, היא כבר לא תיכנס למלכודת הזו שוב ותהיה זהירה. החולדה יותר חכמה מן העכבר.

למדביר מקצועי יש מלכודת דבק מיוחדת לחולדות, וישנן תיבות האכלה בטיחותיות לרעל חולדות ומכרסמים אחרים. המתקנים האלו מוודאים שהמכרסם יוכל להיכנס לתיבה זו ולאכול את הרעל.

התקשרו עכשיו לקבלת מענה מקצועי ופתרון מיידי לבעיית החולדות בביתכם! 6873*

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

סוגי תיקנים

תיקן אמריקאי תיקן אמריקאי הוא התיקן המוכר והנפוץ ביותר מבין מיני התיקנים החיים בארצנו. גודלו כ- 4.5 ס"מ (לעומת

קרא עוד

דבורים

חיי הדבורים הדבורה מקיימת אורח חיים קבוצתי למדי, הדבורים הפועלות עובדות יחד תחת פיקודה של המלכה להקמת כוורת. כאשר

קרא עוד

הדברת זבובים

זבובים כמטרד רציני זבובים נושאים על גופם מחלות וזיהומים ובעיקר מציקים. האם אתה סובל מכמות גדולה של זבובים באופן

קרא עוד

הדברת עשביה

מרוב עשבים לא רואים את הצמחים?   גם אם מטפלים היטב ומסירים את העשבים העשבייה תחזור לצמוח. אין אפשרות

קרא עוד
גלילה למעלה
דילוג לתוכן