דבורים - תלתן

מידע מקצועי

דבורים

חיי הדבורים

הדבורה מקיימת אורח חיים קבוצתי למדי, הדבורים הפועלות עובדות יחד תחת פיקודה של המלכה להקמת כוורת. כאשר הגיעה זמנה של דבורה בוגרת להזדווג היא מפיקה הורמון שמשדר לזכרים שהן מוכנות ל"מעוף הכלולות" – תהליך ההזדווגות של הדבורים. לאחר ההזדווגות הזכר מת והדבורה עוזבת את הכוורת להקמת כוורת חדשה, למלכה אין צורך בהפריות נוספות להטלת ביצים.

הדבורים מייצרות דבש לכל מיני צרכים, אל תתבלבלו עם ה- דַּבּוּר, שהוא זכר הצרעה והוא אוכל בשר. כמובן שהדבורה מועדפת עלינו, אך בכל מקרה כשהיא מסתובבת בינינו היא אינה חביבה במיוחד.

נזקי עקיצת דבורים

הנזק המרכזי בנוכחות של דבורים בסביבתנו נובע מן החרדה שלנו. אחדים מאתנו מתחילים בפעולות גירוש כמו תנועות ידיים מהירות עם קולות מוזרים, וכל זה מאוד מאיים על הדבורה. כעת הסיכוי של אותו אדם להיעקץ גדל. עקיצה פשוטה תעבור תוך מספר ימים, אך לעיתים העקיצה תיצור הלם אנפילקטי, מצב רפואי שמחייב טיפול מיד. אם התעסקת עם הכוורת ומדובר במספר רב של עקיצות הדבר בהחלט מכן חיים.

בגלל דבורה אחת לא נזמין הדברה, גם לא בגלל דַּבּוּר אחד. אם אתה רואה שיש יותר מדיי דבורים כנראה שיש קן בסביבה – ליד הבית או אפילו בתוך בניינים.

הדברת דבורים

כיום דבורת הדבש היא חיה מוגנת ועל כן אין לרסס או לפעול להרס הקן – דבר זה אינו חוקי. יש להזמין מדביר שיפתור את הבעיה בשיתוף פעולה עם דבוראי.

בנוגע לצרעות ודבורים (דַּבּוּר) ישנן כמה שיטות להדברה, היעילות ביניהן הן פיתיון בשרי רעיל וריסוס חומר דביק. גם לצרכים אלו יש צורך להזמין מדביר שמגיע מצויד ומוגן.

 

התקשרו עכשיו לקבלת מענה מקצועי ופתרון מיידי לבעיית הדבורים בביתכם! 6873*

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

סוגי תיקנים

תיקן אמריקאי תיקן אמריקאי הוא התיקן המוכר והנפוץ ביותר מבין מיני התיקנים החיים בארצנו. גודלו כ- 4.5 ס"מ (לעומת

קרא עוד

הדברת זבובים

זבובים כמטרד רציני זבובים נושאים על גופם מחלות וזיהומים ובעיקר מציקים. האם אתה סובל מכמות גדולה של זבובים באופן

קרא עוד

הדברת עשביה

מרוב עשבים לא רואים את הצמחים?   גם אם מטפלים היטב ומסירים את העשבים העשבייה תחזור לצמוח. אין אפשרות

קרא עוד

חולד

אודות החולד חשוב לציין שבישראל אין חפרפרות אלא חולדים, אך השם השתרש. חולד היא חייה ייחודית למדינת ישראל והיא

קרא עוד
גלילה למעלה
דילוג לתוכן