למעלה
 

הדברת מכרסמים

תלתן הדברות / שירותי הדברה / הדברת מכרסמים

לפתרון מלא עבור בעיות מכרסמים חייגו עכשיו 6783*

סרטון הסברה – הדברת מזיקים
תלתן שרותי הדברה – פתרונות מקצועיים עם תוצאות מוכחות

צרו עמנו קשר עוד היום
לייעוץ, אבחון, הדברה וטיפול מניעתי של מכרסמים

הכרות עם מכרסמי ארצנו

סוגי המכרסמים הנפוצים בישראל הם חולדות, עכברים וחולדים.
משקלן של החולדות נע בין 150 – 500 גרם ואורך גופן (ללא זנב) 20 -22 ס"מ, משקלם של העכברים נע בין 15-18 גרם ואורכם הממוצע כ9 ס"מ.
בארץ קיימות 2 סוגי חולדות: חולדת החוף וחולדה מצויה כאשר ניתן להבדיל ביניהם במראה, אלא ובהתנהגות. ההבדל במראה החיצוני – חולדת החוף היא חולדה יותר גדולה אשר חיה בקרבת בני אדם ובאיזור מישור החוף. היא בעלת אוזניים ועיניים קטנות, זנב קצר יחסית ואף פחוס, בעלת כושר שחיה וריצה מצוינים, מקננת במחילות, בורות ביוב ומחסות על פני הקרקע.

החולדה המצויה היא קטנה וחיה בכל רחבי הארץ גם באזורים לא מיושבים ע"י בני אדם, בעלת אוזניים ועיניים גדולות, זנב ארוך כאורך גופה, יכולת טיפוס וקפיצה מעולים. מקננות בעיקר באזורים גבוהים כגון עצים, דקלים, סבך ענפים ומטפסים, עליות גג ולפעמים גם במחילות על פני הקרקע.

כל החולדות פעילות בעיקר בלילה וחיות במבנה חברתי (משפחות/ קומונות) יכולים למנות מפרטים יחידים למשפחה ועד עשרות פרטים בקן, נקבה יכולה להמליט במשך שנה כ-30 גורים.

תחום המחיה והפעילות בשטחים פתוחים יכול להתפרס בין 2 – 20 דונם (תלוי בסוג חולדה), להבדיל מעכברים ששטח המחיה שלהם בין 3-10 מטר. נקודה למחשבה- בדירה הכי קטנה בתל אביב יכולות לחיות מס' משפחות שונות של עכברים… אז אם פגשתם חולדה היא לא בהכרח שכנה שלכם, אבל אם פגשתם עכבר תדעו שהוא כנראה רק שלכם.

הסכנה ודרכי ההתמודדות עימה

אז מה הם כולם מחפשים אצלנו ? כמו כולנו גם מכרסמים ושאר החיות חייבות מים, מזון ומחסה לצורך קיומן ולכן כמעט בכל מקום בעולם שנמצא אנשים נמצא גם חולדות.

חולדות מעבירות מחלות כגון דבר, כלבת, הנטאווירוס ועוד באמצעות הפרשות, הפרעושים שעליהן וגם בדרך מכנית (החולדה הסתובבה בביוב ועכשיו היא על השיש בלילה).

אז איך תדעו שיש לכם בעיה של מכרסמים ?

או שתהייה לכם פגישה לא נעימה פנים מול פנים או שישאירו לכם רמזים בבית כמו דברים שיזוזו ממקומם, או מוצרי מזון שכורסמו או צואה/שתן ברחבי הבית.
איך תוכלו למנוע חדירתם הביתה? לא להשאיר מזון על השיש ליד החלון ולהשתדל לפנות זבל באופן יום יומי כי הזבל והשאריות שלנו היא ארוחת צהריים שלהם.

שיטת הטיפול הנפוצה כיום היא
איתור:
מציאת המפגע והבנה באיזה מכרסם מדובר, ניטור: מציאת מקום הקינון ואו מקור חדירת המכרסם למבנה והדברה: לרב הטיפול יבוצע ע"י הצבת מלכודות, פיתיונות ורעלים בתיבות האכלה מיועדות לכך. אין ריסוס למכרסמים!

חשוב לציין כי לרב מדובר ברעלים מסוכנים ודורשים לביצוע ההדברה ידע, ניסיון ורישיון הדברה מקצועי של משרד להגנת הסביבה. מומלץ שלא לבצע פעולות עצמיות ולפנות למדביר מוסמך. 

צרו קשר עוד היום לטיפול מיידי בבעיות מכרסמים! 6783*

שינוי גודל גופנים
ניגודיות