למעלה

תיקן גרמני

תיקן גרמני

התיקן הגרמני הוא מקק קטן יחסית וצבעו זהוב, בשיא גודלו מגיע עד 1.5 ס"מ.
בזכות גודלו הקטן הוא יכול להיכנס למקומות צרים וצפופים ולהסתתר בהם לאורך זמן, ולכן הופך קשה להשגה ולהדברה.
התיקן הגרמני מתרבה באופן מדהים ומהיר מאוד – נקבת תיקן גרמני מטילה כתשעה תיקי ביצים בשנה, שכל אחד מהם מכיל כ- 45 ביצים. היא מתחילה להטיל ביצים בסביבות גיל 3 חודשים. כעבור חודשים ספורים בלבד יכולה להיות מושבה גדולה של תיקנים, מתוך נקבה אחת. קצב ריבוי מהיר זה מקשה כמובן על הרחקתו באופן פרטי עם חומרים בלתי מקצועיים.

קושי נוסף הוא יכולת ההתמודדות שלו מול החומרים הרעילים השונים. בניגוד למקקים מזנים אחרים, התיקן הגרמני לרוב אינו ניזוק מחומר שמונח על הקרקע עליה הוא מטייל, כך שבמידה ולא נפגע ישירות מהריסוס – הוא ברוב המקרים ישרוד גם את החומר שנשאר בסביבה.

תיקן גרמני אוכל את כל סוגי המזון של האדם. ניתן לפגוש אותו בכל שלב בו עובר המזון: החל ממפעל הייצור של המזון, דרך המשאיות המובילות אותו למחסני רשתות השיווק השונות, ולבסוף גם במטבח הפרטי בכל בית ומשרד. הוא נפוץ יותר במחסני המזון, בו מאוחסנות אריזות מזון רבות, לעומת הבתים הפרטיים.

למה קשה לראות אותו?

תיקן גרמני מסתובב בדרך כלל חשוף בשעות החשכה, אם כי כאשר כבר יש מושבה עם כמות רבה של תיקנים, ניתן לראות אותם גם במהלך היום.

התיקן יכול להימצא במקומות צרים ונסתרים, כגון בין הקיר למדף, או תמונה, בין הדלת למשקוף או בין המשקוף לקיר, בתוך קירות גבס ובחיבורים בין הקיר לרצפה, בין הפאנלים, בין קרטונים וכדו'. בימי החורף הקרים אוהב התיקן להתחמם בתוך מנגנונים חשמליים, כגון מנוע המקרר.

רמזים להימצאות התיקן הגרמני בסביבה הם הגללים שלו הנראים כגרגירי חול שחורים, ריח מצחין, או נשלים של תיקי הביצים.

ברגע שמזהים נוכחות תיקן גרמני כדאי לפנות בהקדם למדביר מוסמך ומקצועי, על מנת למנוע התרבות המונית. כל ניסיון להדברת התיקן הגרמני באופן עצמאי הינו מקביל למלחמת התשה אבודה מראש.

התקשרו עכשיו לקבלת מענה מקצועי ופתרון מיידי לבעיית התיקנים בביתכם! 6783*

שתפו

אין תגובות

Sorry, the comment form is closed at this time.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות