למעלה

צרעות

אודותיה

הצרעות, ליתר דיוק הצרעה המזרחית (Vespa Orientalis), בשפת העם נקראת גם "דבור". מקור שם זה נובע מן השפה הערבית.

עקיצה של צרעות מכאיבה במיוחד, ועלולה לגרום לזיהום עקב שהיית הצרעה במקומות מזוהמים.

נעזר בציטוט חשוב מפי המשרד לאיכות הסביבה: "הצרעות מהוות מטרד קשה לאדם עקב עקיצתן המסוכנת, ובמקרים מסוימים של רגישות מיוחדת יש סכנה לחיים".

איך נראית הצרעה?

הגוף בדרך כלל קצר מ- 20 מ"מ. צבעה אדום-חום, לרוחב הבטן נמשכים פסים צהובים. המצח והפנים צהובים והמחושים חומים.

קיומה

הצרעה המזרחית – נפוצה מאד בארצנו. ישנם עצים שזקוקים לצרעה להאבקה ולהפריה.
עץ הפיקוס, למשל, נעזר בצרעת הפיקוס. עצים מיוחדים אלו אינם יכולים להיות מופרים בדרך הטבעית.

הצרעות ניזונות ממיצי פירות אך גם אוכלות בשר. הן נמשכות לכל בשר או פגר שיימצא בסביבה. הזחלים ניזונים בעיקר מבשר חרקים שהבוגרות טורפות. הן קורעות את הטרף לחתיכות ומאכילות בהן את הזחלים.

לצרעות, בדומה לנמלים לדבורים וגם לטרמיטים, יש מלכה. ישנן צרעות פועלות וישנם זכרים. בסוף הקיץ נוצרות מלכות חדשות, וצרעות אלו מופרות ב- "מעוף הכלולות". הזכרים מתים לאחר האירוע, ובזאת הם סיימו את תפקידם.

הבדלים בין עקיצת דבורה לעקיצת צרעה?

עוקץ הדבורה בנוי עם שיני מסור שאינן מאפשרות את משיכת העוקץ בחזרה, לכן הוא נותר תקוע בעור ובשל כך דבורה אחת יכולה לעקוץ רק פעם אחת. לאחר מכן היא מתה.
אצל הצרעות לעומת זאת, העוקץ דומה למחט של מזרק, הוא חלק לגמרי ולכן הוא ניתן לשליפה מידית לאחר העקיצה, ובשל כך יכולה הצרעה לעקוץ אינספור פעמים ואף מספר פעמים ברצף.

סכנות

עקיצתה של צרעה כמו של הדבורה יכולה להתבטא בתופעה אלרגית שנקראת הלם אנפילקטי, זהו מצב שמחייב להחיש לטיפול רפואי. אי אפשר לדעת על קיום האלרגיה עד לעקיצה כמובן, לא כדאי להמתין כדי לוודא זאת.
על מנת להימנע ממגע עם צרעות ו/או חלילה מעקיצה, אנו ממליצים במידה וליד אזורי המגורים/פנאי/עבודה שלכם יש נראות של צרעות, להזמין מדביר מקצועי להדברתן.

התקשרו עכשיו לקבלת מענה מקצועי ופתרון מיידי לבעיית הצרעות בביתכם! 6783*

שתפו

אין תגובות

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות