למעלה

טרמיטים

טרמיטים

מחזור חיים של טרמיטים – חיים מביצית לביצית

לטרמיט מצוי יש שגרת חיים די סיזיפית, משעממת ולא מתגמלת בעליל.
בניגוד לנמלים, למשל, הוא לא יוצא להרפתקאות מסתוריות ומסוכנות ברחבי אזור המגורים לחיפוש אחר מזון, ובניגוד לחולדות ולעכברים אין לו נפח וגודל מספקים על מנת להגיע למקומות גבוהים או להיחשף לאור יום ולחום. כל חייו עוברים בתוך מחילה עמוקה בתפקיד אחד, מוביל ביצים מהמלכה המפרה אל גומחה שהוכנה מבעוד מועד בתוך המחילה.

מחזור חיים של טרמיטים אינו ארוך ומתפרס על טווח של שנה או שנתיים, שאחריהן חסרונם לא מורגש, והם מוחלפים בידי מאות אלפי טרמיטים חדשים, צעירים ומוכנים לפעולה.

הכל מתחיל במחול כלולות שבו זוגות של טרמיטים מכונפים מייסדים מושבות חדשות ומתחילים במלאכת ההפריה והטלת הביציות. תהליך שנמשך שנים ארוכות וללא הפסקה או עצירה, למעט מוות מוקדם ובלתי צפוי. אך גם אז לא נעצרת הפעילות וזוג טרמיטים חדש, מתוך אלו הקיימים במושבה, מקבל עליו את דין התנועה ומפתח יכולות הפריה. בניגוד לטרמיטים המשמשים לצרכי עבודה והגנה על המושבה, הזוג המלכותי “נהנה” משנות חיים ארוכות יותר, של עד 50 שנה בתנאים אידיאליים ואופטימאליים, במהלכן המלכה תטיל כ-165 מיליון ביציות שמהן ייווצרו עוד מיליארדי טרמיטים ומושבות טרמיטים.

עין מקצועית המתבוננת בנכס שהותקף בידי טרמיטים יכולה להעריך, כמעט במדויק, כמה זמן עבר מאז שהגיעה אליו הזוג המלכותי הראשון, וכמה מחזורי חיים של טרמיטים עברו על המבנה עד שהוא הגיע למצבו הנוכחי. בין אם הוא עדיין בר תיקון או שמא כבר הגיע למצב בלתי הפיך עד שאין ברירה אלא להכריז עליו כמסוכן לציבור. בדיוק מהסיבה הזו, של חוסר היכולת הבלתי מיומנת והבלתי מקצועית של רובנו ככולנו, להבחין בנזקים המינוריים והקטנים שיוצרים המזיקים הקטנים והשקופים הללו עד שהם הופכים למוחשיים וגלויים, חשוב להקפיד ולבחון היטב את סביבת המגורים, את משקופי העץ ואת השינויים שחלים במרצפות, באריחי השיש ובקירות ובמידה שיש ספק או אי ודאות, למהר ולהזמין חברת הדברת טרמיטים מקצועית לצורך קבלת אבחון, ניטור וייעוץ.

התקשרו עכשיו לקבלת מענה מקצועי ופתרון מיידי לבעיית הטרמיטים בביתכם! 6783*

שתפו

אין תגובות

Sorry, the comment form is closed at this time.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות