למעלה

הדברת יתושים

תלתן הדברות / מידע מקצועי  / הדברת יתושים

הדברת יתושים

בארץ ישראל ישנם מספר זני יתושים, ולכל זן מספר מיני משנה. גלגול חיי היתושים הינו מורכב, והוא דומה בין כל המינים – נקבה בוגרת מטילה ביצים במים (1 עד 3 ימים), כאשר הזחלים בוקעים בתוך המים את תחילת ההתפתחות הראשונית הם עוברים במים (עוד 5 עד 7 ימים) והופכים לגלמים, הגלמים יכולים לנוע בתוך המים ולאחר מכן מגיעה שלב הגיחה (1 עד 3 ימים) בו היתוש עובר מחיים במים לחיים ביבשה ומוכן להזדווג.

במהלך כל חייו הבוגרים של היתוש הוא ניזון מסוכרי צמחיה. לעומת זאת הנקבה צריכה גם חלבון לצורך התפתחות הביצים וכאן נוצרת הבעיה. את החלבון הדרוש הנקבה מלקטת בדם חם של בעלי חיים והן של בני אדם. עקיצות נקבת היתוש גורמות לגירוד העור, ועלולות להעביר מחלות.

היתוש הנפוץ בישראל הוא מזן הקולקס, את הביצים של זן זה הנקבה תטיל במי שפכים וביוב. שני זנים נוספים המצויים בארץ הם הנפוליס ואדס, שאת ביציהם הנקבה תטיל אך ורק במים נקיים כגון נחלים או מקווה מים עומדים. יתוש הנמר האסייתי הוא זן פולש שלא היה בארצנו לפני שנות ה- 2000. יתוש הנמר האסייתי פעיל רק בשעות היום, והוא טורדן עיקש – נקבה בודדת יכולה לגרום לעקיצות רבות בזמן קצר. יתוש זה מעביר מחלות רבות, המפורסמות ביניהם: קדחת הנילוס וזיקה.

אז מה עושים?

לצורך פתרון הבעיה מומלץ לבצע מספר פעולות בשוטף, וכמובן לפנות לעזרה מקצועית.

חשוב לייבש מקורות מים או להחליף את המים פעמיים בשבוע. זה יסייע לכם לשמור על בית הגידול לא נוח ליתושים, אף על פי שכנראה עדיין יגיעו יתושים שמחפשים ארוחת ערב. לצורך כך לנו יש פתרון עבורכם. גם בשעות הבוקר וגם בשעות הלילה תוכלו ליהנות מישיבה בחצר ושינה שקטה.

התקשרו עכשיו לקבלת מענה מקצועי ופתרון מיידי לבעיית היתושים בביתכם! 6783*

 

שתפו

אין תגובות

Sorry, the comment form is closed at this time.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות